O nas

Spółka ACHITEX MINERVA S.p.A została założona 1 stycznia 2010 roku poprzez połączenie firmy ACHITEX S.r.l. założonej w roku 1981 – produkującej środki pomocnicze dla przemysłu tekstylnego oraz MINERVA S.p.A., która produkuje od 1948 roku pigmenty dyspersyjne, gotowe farby wodne oraz środki pomocnicze do drukowania. Obecnie portfolio produktów ACHITEX MINERVA składa się z 1200 produktów gotowych do zastosowań tekstylnych, od przędzenia do wykańczania, od sitodruku rotacyjnego do płaskiego oraz dla nietekstylnych sektorów przemysłowych, takich jak sektor budowlany, kleje do papierów, włókna szklane i pigmenty do farb wodnych oraz fleksografii. 
www.achitexminerva.com

BNI INKS produkuje wysokiej jakości farby tekstylne oraz materiały do sitodruku. Firma BNI INKS specjalizuje się w farbach do sitodruku takich jak plastizole, plastizole bez PVC, wodne oraz wywabowe, ale może także zaoferować szeroką gamę farb do druku efektów specjalnych m.in. świecące w ciemności „glow in the dark”, farby zapachowe oraz termo chromowe zmieniające kolor pod wpływem temperatury. BNI INKS inwestuje również dużą ilość zasobów w rozwój technologii termo-transferowej, gdzie większość oferowanych produktów jest dostosowana do druku transferowego, a w ofercie znajduje się własnej produkcji folia i papier. Każdy produkt jest opracowany z myślą o jakości oraz wydajności. 
www.bniinks.com

POLICROM SCREENS od 1949 roku jest kluczowym graczem na rynku międzynarodowym. Firma stale rozwija swoją linie produktów, poszerza bazę klientów oraz oferuje innowacyjne rozwiązania dla branży graficznej. Firma POLICROM SCREENS skoncentrowała się na rozwoju technologii, a dzięki swojej wiedzy, innowacyjnemu myśleniu i wizji biznesowej zaprojektowała unikalne, głównie opatentowane produkty. W ofercie dla branży sitodrukowej można znaleźć kilka rodzajów folii do termo-transferu, folie do druku diapozytywów (klisz) drukarkami atramentowymi oraz laserowymi, a także specjalne elastyczne folie PET „ELECROM”, które są poddane specjalnej obróbce do zastosowań w drukowanej elektronice. 
www.policrom.it 
www.elecrom.it

SIRPI jest firmą rodzinną produkującą farby od 1967 roku, zarządzaną obecnie przez drugie pokolenie. Od rozpoczęcia działalności opracowaliśmy farby do wszelkiego rodzaju aplikacji sitodrukowych, tampodrukowych oraz rotograwiury, a w szczególności specjalistyczne farby do zastosowań przemysłowych. Produkujemy szeroką gamę farb drukarskich takich jak wodne, rozpuszczalnikowe, utwardzane promieniami UV oraz UV LED do druku na różnych podłożach, a także lakiery UV, które są idealne do ochrony i dekoracji etykiet. W ofercie również są dostępne lakiery fleksograficzne oraz sitodrukowe, które są odpowiednie do zabezpieczania nadruków cyfrowych. Aby zapewnić naszym klientom kompleksową obsługę, dostarczamy również wszystkie uzupełniające się produkty, takie jak emulsje, chemia do przygotowywania matryc sitodrukowych oraz różnego rodzaju dodatki i zmywacze do farb. Specjalizujemy się w produktach zindywidualizowanych pod konkretne potrzeby naszych klientów. Do produkcji wszystkich farb są używane wysokiej jakości wyselekcjonowane surowce, aby spełniały normy RoHS / REACH / SVHC / EN71 / IPA-PAHs / PAE / EN71-3. 
www.sirpi.it